Návšteva dominikána – pátra Antonína

Farnosť Čadca-Milošová

Slávnostná svätá omša spojená s prednáškou o ružencovom spoločenstve

25. februára 2024 naša farnosť Sedembolestnej Panny Márie v Čadci-Milošovej privítala výnimočného hosťa – pátra Antonína Husovského OP. Jeho návšteva bola príležitosťou na duchovnú obnovu a hlbšie prežívanie modlitby posvätného ruženca.
Nedeľa bohatá na duchovné zážitky sa začala koncelebrovaním svätej omše, kde páter Antonín, spoločne s naším pánom farárom slávili liturgiu. Po svätej omši nasledovala prednáška o ružencových spoločenstvách, ktorú viedol páter Antonín. Táto prednáška priniesla ovocie, keďže sa k doterajšej jednej živej ruži pridali dve nové. Je to skutočne krásny darček Panne Márii, ktorý svedčí o hlbokom záväzku a oddanosti veriacich.
Nech je návšteva pátra Antonína jednou z príležitostí, kedy môžeme spoločne rásť v našej viere a oddanosti Pánovi. A modlitba ruženca nech nám otvára dvere k hlbšiemu spojeniu s Bohom a k svätému životu.